Psychotraumatolog

Trauma jest życiowym faktem. Nie musi być jednak wyrokiem skazującym na dożywocie. Trauma może być – dzięki odpowiedniemu prowadzeniu i wsparciu -bardzo transformująca. Ma w sobie potencjał, żeby się stać jedną z najbardziej istotnych sił w psycvhicznym, społecznym i duchowym przebudzeniu, w psychicznej, społecznej i duchowej przemianie. To, jak radzimy sobie z traumą wyraźnie wpływa na jakość naszej egzystencji.

Peter Levine

Psychotraumatolog pomaga przede wszystkim osobom szczególnie obciążonym traumą i uświadamia wpływ zdarzeń traumatycznych na dalsze życie człowieka.

Z doświadczenia obserwuję, że trauma jest to trudne zdarzenie , które doświadczają ludzie, ale często ląduje w tak zwanej podświadomości. Ta z kolei wpływa na nasze działanie, zachowanie, myśli w dalszym życiu.

Osoby, które przychodzą do mnie, mają trudności z funkcjonowaniem, chorują psychicznie, mają myśli samobójcze, nie potrafią zmienić swoich działań w życiu, mierzą się z przewlekłymi chorobami, nie kochają siebie, nie akceptują własnego życia , itp. Najczęściej doświadczyły (w dzieciństwie bądź w późniejszym czasie)sytuacji, które dla nich były traumatyczne. To spowodowało u nich konsekwencje w ciele mentalnym, duchowym, fizycznym , emocjonalnym. Przychodzą do mnie osoby, które nie radzą sobie po śmierci bliskich. Są to osoby z kłopotami w relacjach, bo ich działania, zachowania, myślenie zostało zdeterminowane przez na przykład przez jakieś nagłe, trudne zdarzenia, a czasem nawet słowa. O traumie często mówią też choroby ciała, psychiki, uzależnienia, nieumiejętność panowania nad emocjami.